CNC Helitronic BasicSe svými 5 CNC osami HELITRONIC BASIC ostří/brousí širokou škálu přesných nástrojů pro kov a dřevo s nejvyšší přesností a kvalitou. Stroj má navíc v rotační ose A motor s dutým hřídelem, který umožňuje točit polotovarem až 750/min. Tuto funkci využíváme pro broušení wolframových svařovacích elektrod, kdy je nutné dosáhnout vysokého lesku na styčné ploše rádiusu při navařování.
Zoller smartCheckVysoce výkonný univerzální měřící přístroj se třemi CNC osami pro všechny řezné nástroje s rychlým a efektivním ovládacím softwarem Pilot 3.0
ERO AR 15Poloautomatický stroj na orovnávání kotoučů. Diamantové a KBN kotouče odebírají materiál, dochází k jejich opotřebení a změně tvaru na jejich brusných hranách. Přesnost, opakovatelnost je velkou mírou dáno přesným/ostrým tvarem kotouče a je tedy nutné jejich tvar obnovovat. Tento stroj dokáže spolu s vhodnými orovnávacími kotouči velmi produktivně obnovit původní tvar kotouče, který lze kontrolovat průsvitem a šablonou na displeji.
HXM20-COMPACTCO2 laser o výkonu 20W, který je vhodný pro popis kovových materiálů, dílů z barevných kovů, a tvrdých neprůhledných plastů. Tímto laserem značíme námi vyrobené SK (TK) a HSS nástroje. Velkou výhodou této konstrukce laseru je možnost popisu dílců různých tvarů a velikostí. Díky tomu laser nevyužíváme jen pro vlastní potřebu, ale poskytujeme značení výrobků i pro naše zákazníky.
Helicheck Plus WalterMěřící zařízení pro bezdotykovou kontrolu geometrie, rozměrů a tvaru nástroje od průměru 0.1mm. Díky SVK kameře je možné kontrolovat mikrogeometrii břitu, zaoblení řezné hrany po omílání nebo mokrém pískování. Zaoblení břitu je důležitým parametrem pro optimalizaci nástrojů s ohledem na jejich životnost a výkon obrábění. Měřící zařízení je posazeno na masivní žulový základ, díky kterému nedochází k přenosům vibrací z provozu, udržuje tepelnou stabilitu a dopomáhá k přesnosti a opakovatelnosti zařízení.
Keyence Laser MicroskopLaserový konfokální skenovací mikroskop VK-X1000 společnosti KEYENCE využívá dva světelné paprsky se dvěma světelnými zdroji a dvěma detektory:
• Bílý světelný paprsek tvořený zdrojem bílého světla a čipem CMOS pro zachycení snímků se skutečnými barvami.
• Laserový paprsek tvořený laserovou diodou jako zdrojem světla a 16bitovým fotonásobičem jako detektorem pro zachycení přesných údajů o výšce a obrazu s rozlišením osy Z 0,5 Nm.
Data nashromážděná pomocí laseru se poté zkombinují s odraženým světlem ze zdroje bílého světla , čímž vznikne obraz s údaji o výšce a barvě, který lze použít pro jakýkoli druh 2D a 3D měření profilu, drsnosti nebo objemu.
Nově jsme pořídili elektroerozivní drátovou řezačku.Technologie je vhodná především pro výrobu velmi přesných tvarů, např. střižných nástrojů, dále pak výrobu razníků a matric, profilových soustružnických nožů, vnějšího a vnitřního ozubení různých typů, perodrážek apod. především z tvrdých materiálů. Využívá se zároveň pro výrobu problémových tvarů, převážně tam, kde ostatní metody nejsou vyhovující. Další výhodou této technologie je její použití i při řezání nástrojových ocelí v žíhaném i kaleném stavu při vysoké přesnosti, a s povrchovou kvalitou řezu rovnající se broušením.
Pořízením nové technologie z oblasti elektroeroze se docílí vyřezání přesného profilu a kvalitním povrchem a požadovanou tolerancí.
Elektroerozivní obrábění, též zvané elektrojiskrové obrábění či řezání, je technologie, při níž stroje, řízené CNC systémem, obrábějí materiál pomocí drobných elektrických výbojů (jisker). Výboje vznikají mezi obrobkem a drátem. Tou je v tomto případě drátová řezačka, kterou tvoří drát z mědi, molybdenu nebo povlakovaný drát s velkým procentem zinku. Tímto způsobem dochází k opracování nebo rozdělení jakéhokoli vodivého materiálu do požadovaného rozměru či tvaru.
V praxi elektroerozivní drátové řezání probíhá následovně. Obrobek a elektroda jsou umístěny do pracovní polohy tak, aby se vzájemně nedotýkaly.
Mezera mezi nimi se vyplní kapalinou, která se říká dielektrikum, přičemž obrobek a elektroerozivní drátová řezačka jsou napojeny na stejnosměrný proud – jeden pól elektrického proudu je připojen k obrobku, druhý k drátu.
Při průchodu drátu dielektrikem v těsné blízkosti obrobku dochází k polarizaci dielektrika.
Následkem toho mezi obrobkem a nástrojem začne přeskakovat kontrolovaný elektrický výboj, který na obrobku vytváří série malých kráterů, čímž dochází k obrábění materiálu.